منافعِ ملی

پرونده شنیداری نشست 70 و 71 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هفتادم (70) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هفتاد و یکم (71) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


هفتادمین نشست روی میز خاورمیانه روز پنجشنبه 21 فروردین ماه 1393 با حضور گویندگان مستقل بر گزار شد :

محمد حیدری :

رویداد گروگان‌گیری 5 مرزبان ایرانی و پادرمیانی مولوی عبدالحمید رهبر مذهبی هم‌میهنان اهل تسنن نشان دادکه مردم بلوچستان تا چه اندازه به منافع ملی و یک‌پارچگی ملی ایران ، پای‌بند هستند .

اما متاسفانه عده‌ای با رفتار و گفتارهای پرسش برانگیز می‌کوشند این حرکت ارزشی را به یک « ضد ارزش » تبدیل کرده و با اختلاف‌تراشی دروغین و تصنعی میان شیعیان و اهل تسنن ، آتش افروزی کنند .

حرکت های مشکوک این گروه به باور من در راستای تحرکاتی است که از درون و برون ، برای برهم‌زدن وحدت ملی و تمامیت ارضی ایران جریان دارد .

هوشنگ طالع :

• در گفت و گوهای با 1+ 5  ، تنها مردم و ملت ایران نامحرم اند .
• بندهای محرمانه‌‌ی ژنوچای .
• انتخابات افغانستان ، عراق و مصر
• یک سند در باره‌ی اخوان المسلمین با « اخوان البریتانیا »
• ترکیه به گفته‌ی ظریف ، هم پیمان استراتژیک ایران است ؟!


هفتاد و یکمین نشست روی میز خاور میانه ، بعد از ظهر روز پنجشنبه بیست و یکم فروردین ماه 1393 با حضور گویندگان مستقل بر گزار شد .

مسعود صفاریان :

برنامه سفرهای نوروزی ، عدم برنامه‌ریزی برای استقرار شبکه‌‌ی رفت و آمد شهری در کنار تبلیغات گوش‌خراش مرحله‌ی دوم هدفمندی یارانه ها و هم‌زمانی روز اول ارائه در خواست ها برای یارانه با روز ملی هسته‌ای و داستان سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد و هم‌چنین فرا و روی عنوان « هسته‌ای » مذاکرات با 1 + 5  و فراگیری آن در باره‌ی نفت و گاز . . . و همه‌ی امور حیاتی ما ،‌ نشان می‌دهد که به جای اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی ، با روش عامدانه‌ی غیر اقتصادی ،‌ غیر مقاومتی ، غیر مدیریتی ، غیر جهادی ، تداوم وضع موجود را دنبال می‌کند .

+ منافعِ ملی ; ٤:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۱/٢۳
comment دیدگاه‌ها ()

پرونده شنیداری نشست 68 و 69 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) شصت و هشتم (68) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) شصت و نهمین (69) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


نشست شصت و هشتم گفت و گو روی میز خاورمیانه روز هفتم فروردین ماه 1393 برگزار شد و گویندگان مستقل با گرای منافع ملی همراه با شادباش های نوروز ایرانی با پیام « هرلحظه نو بودن » مطالب خود را بیان داشتند :
محمد حیدری : رویدادهای پس ار تغییرات اوکراین و پیوستن دو بارهی کریمه به فدراسیون روسیه ،‌فصل نوینی در تاریخ جهان گشوده است .
تعارض میان اتحادیه اروپا و آمریکا از یک سو و میان اعضای اتحادیه اروپا از دیگر سو، اینک قابل مشاهده است. در شرق، نخست وزیر چین به رئیس جمهور آمریکا زینهار داده که پکن نمی تواند بیش از این در مورد حل نشدن «اختلافات فیمابین» صبر کند.
ما با پازل جدیدی در بازی های سیاسی جهان روبه روئیم و نخست باید اجزاء این پازل را شناسائی کنیم.

دکتر هوشنگ طالع: مسئلۀ کریمه با توجه به نبرد کریمه در دوران ناصرالدین شاه
آغاز رقابت تسلیحاتی
فساد گسترده و مسایل مرتبط با آن

 

گفتگو روی میز خاورمیانه نشست 69 ام در پسین روز هفتم فروردین ماه 1393 برگزار شد. مطالب ارائه شده به قرار زیر است:

 

مسسعود صفاریان: بعد از سقوط شوروی و پس از روی کارآمدن پوتین ارتباط همراه با اختلاف سازمانهای با نفوذ بین المللی اما بدون مسئولیت مانند G7  و G8 نتوانسته‌اند در کنار سایر سازمانها برای صلح و پیشرفت بین المللی کاری بکنند – در سراسر جهان باندهای متنفذ در درون کشورها ابزار و اسلحه این سازمانهای بی مسئولیت بوده اند.
- اجرای اقتصاد مقاومتی در گروی نظارت دقیق و نظارت در گروی جایگزین کردن قانون، احزاب برنامه دار متعهد به منافع ملی و مطبوعات است.
- در ادامه جلسه به پرسشها پاسخ داده شد.

+ منافعِ ملی ; ۸:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/۱/۱٥
comment دیدگاه‌ها ()

پیرامون مهم‌ترین مخاطرات تهدیدکننده‌ی منافع حیاتی و منافع ملی ایران

هم‌میهنان و یاران هم‌اندیش :
میهن ما در سال 1393 با مخاطرات فزایندهای که بیشینه‌ی آن ناشی ازعمل‌کرد نادرست دولت حاضر می‌باشد ، روبروست . از این رو ، پاسداری از  منافع حیاتی و ملی ،‌هوشیاری بیش‌تر ، تلاش افزون‌تر و چشم‌ها و گوش‌های بازتری را می‌طلبد .
 باید از دام‌هایی مانند « مرحله‌ی دوم یارانه‌ها ؛ سبدکالا ( سبدگدایی) و... »که برای انحراف افکارعمومی از اصلی‌ترین مسایل کشور ،گسترده و می‌گسترانند ،‌هوشیارانه گذر کرد و فارغ از جنجال‌ها و جنجال‌آفرینی‌ها  ، در هرحال منافع حیاتی و منافع ملی را در برابر دیدگان داشت . مهم‌ترین مخاطراتی که منافع حیاتی و ملی ما را تهدید می‌کنند ، عبارت‌اند از :

• نهایی سازی قرارداد غیرقانونی ژنوچای ( ترکمان‌چای ژنو ) از سوی دولت جمهوری‌اسلامی . این قرارداد ( ژنوچای ) ، مغایر با اصول حاکمیت ملی ، منافع ملی و نیز مغایر با اصول متعدد قانون اساسی جمهوری اسلامی ، از جمله اصول هفتادوهفتم ، بکصدوبیست و پنجم ، یکصدوپنجاه وسوم می‌باشد . از این رو ، این قرارداد به‌دلیل مغابرت باقانون اساسی جمهوری اسلامی ، هیچ‌گونه تعهد و الزام بین المللی برای ملت ایران در بر ندارد و تنها برای آمران و عاملان آن تعهد بین‌المللی ایجاد می‌کند . دولت جمهوری اسلامی با دستینهکردن قرارداد ژنوچای ( گام مشترک ) که قرار است در سال 1939 نهایی گردد ، همه‌ی دست آوردهای مردم و ملت ایران در زمینه‌ی صنایع هسته‌ای را هم‌راه با خون ریخته شده‌ی شهیدان در این راه ، به «‌ثمن بخس » تسلیم استعمارگران و زورگویان جهانی کرد .

• سهم ایران از دریای مازندران برپایه‌ی دو قرارداد 1921 و 1940 میان دولت شاهنشاهی ایران و دولت اتحادجماهیر شوروی سوسیالیستی ، پنجاه درصدو به‌گونه‌ی مشاع  می‌باشد . پذیرش سهم کم‌تر از 50 درصد  ، در حکم تجزیه‌ی ایران است که بر پایه‌ی اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ، ناشدنی است .اصل هفتادوششم قانون اساسی جمهوری اسلامی صراحت دارد :
« هرگونه تغییر در خطوط مرزی ممنوع است [ که این امر پهنه‌های مشاع را نیز در بر می‌گیرد ] مگر اصلاحات جزئی با رعایت مصالح کشور                 به‌شرط این‌که یک‌طرفه نباشد و به‌استقلال و تمامیت ارضی کشور لطمه نزند و به تصویب چهار پنجم مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد » .
بدین سان پذیرش سهم کمتر از 50درصد در دریای مازندران در حکم تجزیه است و با توجه به مغایرت آشکار باقانون اساسی‌جمهوری اسلامی ، هیچ‌گونه تعهد و الزامی را برای مردم و ملت ایران ایجاد نمی‌کند و تنها موجد تعهدات بین المللی برای آمران و عاملان آن می‌باشد .

• دفاع از هم‌‌‌‌میهنان و هم‌‌‌خانمانان بحرینی ، از خویش‌کاری های اصلی دولت جمهوری اسلامی است . سکوت روحانیت شیعه در سال 1349 در برابر تجزیه‌ی بحرین ، ادامه‌ی سکوت پس از پیروزی انقلاب و نیز در این مرحله که بیش از دوسال از خیزش همه‌جانبه‌ی مردم بحرین برای طرد و نفی دستگاه جبار حاکم و نیز حامیان منطقه‌ای آن می‌گذرد ، قابل پذیرش نیست .

• زبان فارسی به‌عنوان زبان رسمی کشور « روان ملت ایران »‌ است . زبان فارسی در بیرون از مرزها از هیچ حمایت دستگاه‌‌های مسئول برخوردار نیست و درون مرزها از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ( البته باپول ملت ایران ) مورد تهاجم سخت قرار گرفته است . گرچه سخن بر سر دفاع از زبان فارسی بسیار است ؛ اما تخریب زبان فارسی هم چنان ادامه دارد .

• تعیین معاون اقلیت ها و قومیت ها از سوی رییس جمهور اسلامی وپررنگ کردن مساله‌ی تیره‌های ایرانی و « قومیت سازی »‌ گام  برداشتن در راه تجزیه‌ی ایران بر پایه‌‌ی الگوهای ساخته و پرداخته‌ی استعمار در جهان امروز ، از قبرس گرفته تا اوکراین می‌باشد . گزینش رییس پیشین وزارت اطلاعات به‌این سمت و امنیتیکردن کامل مساله ، پویندگان راه یگانگی و سرافرازی ملت ایران را از بازگوکردن حقابق نمی‌ترساند و آنان را ازخویش‌کاری اصلی که دفاع از تمامیت ارضی و یک‌پارچگی سرزمینی ایران است ، باز نمی دارد .
• « ‌شیرین کردن قراردادهای نفتی » چیزی جز دورزدن اصل ملی کردن صنایع نفت در سرتا سر کشور و روی‌آوری به الگوهای مورد نظر امپریالیسم و استعمار جهانی برپایه‌ی الگوی عربستان سعودی نیست . در کنار تلاش برای بر باد دادن دست آوردهای هسته‌ای ، قرار است که برپایه‌ی « شیرین کردن قراردادهای نفتی » ( البتهشیرینی، به‌کام دشمنان ملت ایران ) دست‌آوردعظیم ملت ایران در مبارزه‌ی شکوه‌مند برای ملی‌کردن صنایع نفت در سرتاسر کشور نیز قربانی گردد . البته پذیرش داوری دادگاه بین المللی لاهه در مساله‌ی قرارداد فسادآلود و ضدمنافع ملی«کرسنت » نیز در این راستا می‌باشد .

اما در میان همه‌ی مخاطرات عظیمی که ملت ایران را دربر گرفته است ، پان ایرانیست‌ها ،‌ناسیونالیست‌ها ، نیروهای ملی‌گرا و همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایران پرستان و میهن‌‌‌دوستان ، باهمه‌ی توان ، از تمامیت ارضی و یک‌‌پارچگی و منافع حیاتی و ملی ایران ، دفاع کرده و خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که کوچک ترین خللی بر حاکمیت ملی ، تمامیت ارضی ، منافع حیاتی و منافع ملی ایران وارد گردد . ایدون باد .
پاینده ایران
هشتم فروردین ماه 1392

+ منافعِ ملی ; ٥:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۱/۸
comment دیدگاه‌ها ()