پرونده شنیداری نشست 64 و 65 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) شصت و چهارم (64) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) شصت و پنجمین (65) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


نشست شصت و چهارم « گفت‌ وگو روی میز خاورمیانه » بامداد روز پنجشنبه یکم بهمن‌ماه 1392 برگزارشد. اشارهای به سخنان در این نشست ،  به‌قرار زیرند :

محمد حیدری : سخنان این هفته‌ی مقام رهبری ایران در دیدار با گروه‌هایی از مردم تبریز ، نشان داد که همان گونه که گفته می‌شد و ما هم در این میز بدان پرداختیم ، معامله‌ی ژنو تضمین کننده‌ی منافع ایران نیست ؛ بلکه ضد آن است .
از سویی می‌بینیم که غربی‌ها خیلی زودتر از آن چه گمان می‌رفت ، چهره‌ی خود را برای بهره‌برداری از این معامله نشان دادند . اکنون افزون بر موشک‌های بالیستیک ، موشک‌های عادی و دیگر تجهیزات دفاعی ایران را به پروندهی هسته‌ای گره زده و خواهان حذف آن‌ها شده اند .
در این میان ، بروز یک رشته از مسایل تفرقه افکنانه مذهبی و قومی از یک سو و تدوین برنامه‌هایی که اقتصادعمومی و معیشت خانوارها را به نابودی می‌کشاند ، هنگامی در کنار مسایل بالا قرار می‌گیرند ، به راستی موجب نگرانی می‌شوند .

هوشنگ طالع :
*گسستن آخرین «‌پیچ و مهره »‌های صنایع هسته‌ای
 *اجبار به خروج دانشمندان هسته‌ای کشور و قرار دادن آنان در اختیار صنایع هسته‌ای 1+5
 *طراحی و کاستن از تورم در عالم «‌هپروت »
 *دادن علایم برای فشار بر ایران از درون
 *اوکراین ،‌تایلند و ...

مسعود صفاریان : برنامه « اقدام مشترک » دولت جمهوری اسلامی و 1+5  و مذاکرات بعد از آن به شدت فرا روی از بهانه موضوع صنعت هستهای ایران را پیش گرفته است . تو گویی کهاین صنعت هسته‌ای برای مقام‌های داخلی نیز بهانه بوده است .
توجه به « کراوات » جای نقد و نشان دادن نادرستی تحلیل ها و برنامه ها را گرفته است . پنج ساختمانی که می‌خواهند در کیش با ارتفای 350 متر بسازند ،‌همان استقبال از فضاسازی امنیتی و ضد توسعه است  و نیاز به‌توسعه سراسر کرانه‌های جنوبی و خراسان جنوبی ، چهارمحال و بختیاری ، سیستان و بلوچستان  ، کهگیلویه و بویر احمد و دیگر مناطق ایران را نادیده می‌گیرد .

***

نشست شصت و پنجمین  « گفتوگو روی میز خاورمیانه »‌ بعد از ظهر پنجشنبه 1/2/1392 در پاسخ به پرسش طرح شده در نشست پیشین  با توجه به مسایل ایران و جهان برگزار شد .

/ 0 نظر / 21 بازدید