در «فرهنگ‌ها»، مفهوم «‌عزت»‌ چیز دیگری است

اتحادیه‌ی اروپا برخلاف قرارداد ژنو ( ژنوچای ) دست به اعمال تحریم های جدیدی علیه ایران زد . به دنبال این کار، دولت آمریکا نیز علی‌رغم دروغ پردازی ها مبنی بر تلاش برای جلوگیری از تحریم‌های کنگره علیه ایران، تحریم های تازه‌‌ای علیه ایران برقرار کرد .

 بدون هیچ دودلی، گام‌های اتحادیه‌ی اروپا و حکومت آمریکا در حکم نقض کامل موافقت نامه است ؛ اما دولت جمهوری اسلامی اصرار بر ادامه‌ی گفت‌ وگو‌‌‌ها تا رسیدن به توافق نهایی دارد . ‌جالب این‌جاست که وزیر امور خارجه‌ی اسلامی این اقدام های دشمنانه‌ی اتحایه‌ی اروپا و آمریکا را با عنوان تصمیم‌گیری های پیش از قرارداد «ژنو چای»‌ توجیه می‌کند و می‌‌‌گوید که ما با «عزت»‌ گفت وگوها را           پی‌می‌گیریم ؟!

 در این میان، کار «عزت» به جایی رسیده است که با درخواست هیات پارلمان اروپا  برای دیدار با برخی کسان که مورد حمایت این اتحادیه هستند، موافقت می‌شود و این دیدار ( یا دیدارها ) در سفارت یونان ( ویا دیگر سفارت خانه‌های اروپایی ) انجام می‌گیرد (می‌گیرند). هنگامی که این مساله آشکار می‌گردد حتا رییس مجلس که می‌بایست هیات با نظر و توافق ایشان به ایران دعوت شده باشد، اظهار ناآگاهی می‌کند که البته به هیچ وجه باور کردنی نیست و باموازین راستین «عزت»‌ سازگاری ندارد .

در این میان و با همه‌ی لاپوشانی‌ها از سوی وزارت امورخارجه‌ی جمهوری اسلامی و دیگر دست اندرکاران و نقل از قول هیات پارلمانی اتحادیه‌ی اروپا مبنی بر لغو تحریم ها، وزیران امورخارجه‌ی اتحادیه‌ی اروپا با روشنی و صراحت تمام اعلام می‌کنند : تا ایران به همه‌ی تعهدات خود عمل نکند، تحریم ها برداشته نخواهند شد .

مردم ایران سال‌ها سختی را با سرفرازی تحمل نکردند تا همه‌ی دست‌‌‌آوردهای خود و فرزندانشان را در زمینه‌ی هسته‌ای و از آن مهم تر استقلال و «عزت»، گروهی به خاطر دست‌یابی‌ به کرسی‌های قدرت «به باد» دهند . ملت ایران سال‌ها مبارزه نکرد تا این چنین برابر جهانیان تحقیر گردد و نام «کرنش» برابر دشمنان  «‌عزت» گذارده شود .

با نام‌‌گذاری نمی توان حقایق را دگرگون کرد . مردم ایران «عزت‌مند» هستند و این گونه مسئولان حق ندارند، ندانم کاری های خود را به پای مردم و ملت ایران بگذارند .‌‌‌‌‌

 بیست  و هفتم آذرماه 1392

دکتر هوشنگ طالع

/ 0 نظر / 38 بازدید