پرونده شنیداری نشست 33 و 34 گفتگو روی میز خاورمیانه

بنام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) سی‌و سومین (33) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) سی و چهارمین (34) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


نشست سی‌و سوم « گفت وگو روی میز خاور میانه »  پنج‌شنبه دوم خرداد 1392  ساعت 10 بامداد برگزار شد.
در این جلسه مسعود صفاریان بیان داشت اوضاع سوریه به گونه‌ایست که غربی‌ها در برابر موفقیت‌های دولت قانونی سوریه در نشست‌های صلح می‌خواهند از سازش سوریه و مجموعه‌های غرب به نفع شورشیان مسلح بهره برداری کنند.
در داخل ایران آن‌هایی که تا کنون امور را رتق و فتق می‌کردند در آینده نزدیک نیز رتق و فتق امور را به عهده خواهند داشت جای احزاب سازمان یافته و با برنامه جایشان خالی است و لذا قبل از احراز مقام معلوم نیست چه کسی چه برنامه‌ای دارد؟
 آقای حیدری :
 بین گروههای تجزیه طلب با امکانات بین‌المللی ارتباطات و روابط سازمان بر قرار کرده‌اند.
آقای دکتر طالع :
کشور بدون داشتن حزب نمی‌تواند مسایل سیاسی ـ اقتصادی ـ اجتماعی خود را حل کند . یعنی بدون شرکت اکثریت بزرگی از مردم حل این مسایل امکان پذیر نیست .
جمهوری اسلامی از آغاز مخالف « تحزب» بود . شعار آن‌ها حتا پیش از پیروزی «‌حزب فقط، حزب‌الله» بود . با این وجود حتا حزبی به نام حزب‌الله هم تاسیس نگردند و حتا حزب جمهوری اسلامی نیز سقفش را پایین آوردند و سر انجام منحل کردند.
آن چه که امروز به عنوان حزب در ایران وجود دارد( بدون توجه به ابعاد ، امکان فعالیت و... )‌حزب‌هایی هستند که از دوران مبارزات ملی در سال‌های 32-  1330 به جا مانده‌اند.
 اداره‌ی کشور بدون حزب ، به گونه‌ی ایلی یا قبیله‌ای است. مردم امکان تشکل ندارند و در انتخاباتی هم که به هر شکلی انجام می‌گیرد ، سخن بر سر برنامه و ایده‌ئولوژی نیست ؛ بلکه بر سر افراد است . افرادی که بیش‌تر هم برای مردم ناشناخته‌اند هم این که فرد میتواند به راحتی حرف خود را عوض کند.
 امروز در انتخابات جمهوری اسلامی به جای ائتلاف احزاب، سخن از اءتلاف افراد درست مانند 1+2  و 7+8 و ... است حتا مردم نمی‌دانند که پایه‌ی ائتلاف چیست و برنامه‌ی موتلفین چگونه است و باید به چیزی رای بدهند . 

***

نشست سی و چهارم  « گفتگو روی میز خاور میانه»  روز پنچشنبه 2/3/1392 در ساعت 18 (6 بعدازظهر) بر گزار شد، در این نشست ، با طرح چند بحث محوری اقتصادی و طرح پرسش‌های گوناگون ، صفاریان ، دکتر طالع و حیدری پاسخ دادند .

/ 0 نظر / 32 بازدید