پرونده شنیداری نشست 35 و 36 گفتگو روی میز خاورمیانه

بنام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) سی‌و پنجمین (35) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) سی و ششمین (36) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

 

نشست سی و پنجم گفت‌وگو روی میز خاورمیانه روز 16خردادماه 1392 در ساعت ده بامداد برگزار شد.
در این نشست مسعود صفاریان با اشاره به خبرهای " توسعه هراسی " کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس، تا خاور میانه و کشتارهای سازمان یافته‌ی عراق وافغانستان وشکست ازدولت سوریه در القصیروتعویق گفت‌وگوهای " ژنو2" افزود: درایران درنبود احزاب، احزاب برنامه‌دار،از راه بعضی کلمات و نشانه‌ها متوجه می‌شویم چه کسی از چه جناحی نامزد انتخابات است .
از اقتصاد، با ظاهر " حمایت از تولید" ترانه ‌وار مطالبی می‌گویند، در حالی که نگاهی به سوابق این 8 تن گویای آن است که در طول سالیان حضور آن‌ها ، چه در دولت‌های گوناگون و چه در مجلس و نهاد‌هاو مراکز رسمی، در ایجاد وضع موجود که در تقابل آن داد سخن می‌دهند ، تاثیر و دخالت شخصی داشته‌اند.
نقدهای فراوانی در باره‌ی نظریات شبه برنامه‌ی این 8 نامزد وجودی دارد که برخورد منطقی و چالشی مجریان می‌توانست آن‌ها رابر ملا کند، از جمله در باره‌ی اقتصاد مقاومتی و اقتصاد بدون نفت که معلوم نیست با نفت چه رفتاری و چه برنامه‌ای می‌خواهد انجام بگیرد.
به ویژه اگر در کنار شعار رفع مشکلات اقتصادی با وارد کردن موبایل ( تلفن همراه) نسل دوم و سوم و یا انتخاباتی کردن استانداران و سربازگیری برای دفاع از میهن و دین و ناموس را بخواهیم کنار بگذاریم و سرباز گیری مزدوری ( به سبک بلک واتر!) را بخواهیم بر پا کنیم و ... ساده و پیش پا افتاده نیست فرهنگ و خطاهای دیگر را نیز برایمان به صورت عملی می‌خواهند تعریف کنند . 
آقای دکتر طالع در این نشست با توجه به برنامه‌های 8 نامزدان گفتند . این 8نامزد در دور اول گفت‌وگوها، حاصل 34 سال انقلاب را این‌گونه به تصویر کشیدند :
فقر، بی‌کاری ، تورم، صنایع کم کار و تعطیل شده، کشاورزی بدون حمایت ، هزینه‌های بالای درمان، کمبود مسکن، مشکلات فراوان جوانان ، مشکل ازدواج، بالابودن نرخ طلاق و...
یکی از نامزدها که " قرم قرم فدرالیسم "( یا تجزیه ایران) را چند سالی است ساز کرده است ودوباره زیر نام فدرالیسم اقتصادی ( تجزیه‌ی اقتصادی کشور ) که شاهراه رسیدن به تجزیه‌ی سیاسی است ، مقاصدش را دنبال می‌کند ومی‌خواهد بار دیگرمانند دوران دفاع مقدس جام زهر را به کام ملت ایران بریزد( از اقاریر خود سردار در کتاب پر از غلطشان) .
کسانی که 1+5 را وبال این ملت کردند، حالا از مردم ایران طلب‌کار هم هستند و مدعی‌اند که می توانند به راحتی تنش‌زدایی کنند. پرسش این‌جاست که آیا ملت ایران باعث تنش است یا زیاده‌خواهی‌های امپریالسم آمریکاـ استعمار غرب .
از سوی دیگر کسی که در نظافت و حمل زباله‌ی یک شهر موفق نیست و با کمک بانک و صرافی و شراکت در ساختمان سازی شهری و "هوایی فروشی " نتوانسته مساله یک شهر را حل کند می‌خواهد مسایل کشور را حل کند ؛ شاید به روش برخورد با دانش‌جویان و مردم اسلام‌شهر . اوهم سخن از تجزیه ایران زیر عنوان دولت‌های محلی ( شهرداری‌ها) میزند و...
کسانی که لشگر92 زرهی اهواز را در مقام استانداری خوزستان نابود کردند وحتا اجازه ندادند که ادوات سنگین آن تعمیر و نگاهداری شود و با این کار خود صدام را در یورش به ایران جری‌تر کردند ، مدعی اداره کشور‌ند البته به سبک استانداری خوزستان ؟!
این‌ها دارای صلاحیتند ؛اما از میان نیمی ازجمعیت ایران یک بانو(حتا یک بانو) دارای صلاحیت نیست واز میان صدها جوانی هم که نام نویسی کرده‌اند وهمگی می‌گفتند که باورمند به اصولی هستند که از آن‌ها خواسته شده است، حتا یک نفرهم دارای صلاحیت نبود؟!
آقای محمد حیدری با تشریح موقعیت انتخاباٰت افزود: اگر کسانی هستند که موقعیت حساس را در می یابند ... اشکالی ندارد که به ما دروغ بگویند ، به خودشان دروغ نگویند... ایشان در مورد ناآرامی‌های ترکیه افزودند : در تظاهرات ترکیه افزونه بر چپ‌ها و لاییک‌ها، گروه‌های مذهبی هم هستند... همین دو ساعت پیش رهبر گروه‌های مذهبی می‌گفت به ما گفته‌اند به این‌ها نپیوندید چون عرق خور و بی‌خدا هستند ؛ اما نا می‌پیوندیم اگر این‌ها عرق‌خور و بی‌خدا هستند در عوض " کلاش " نیستند . 

     *************

نشست سی‌وششم روی میز خاورمیانه نیز ساعت 17 روز 16خرداد 1392 برگزار شد .
در این نشست گفت‌وگوها در مورد سوریه، ترکیه ، تحریم نفت و معاملات ریالی و با پاسخ به پرسش ها ادامه یافت.

/ 0 نظر / 10 بازدید