پرونده شنیداری نشست 241 و 242 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) نشست 241 گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) نشست 242 گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

 

« گفت‌وگو روی میز خاورمیانه » ـ برنامه 241 ـ بامداد پنج‌شنبه 23 شهریورماه 1396

دام روسیه و چین برای آمریکا : راندن آمریکا و کره شمالی به سوی جنگ هسته‌ای ؟!
پیروزی‌های جبهه‌ی مقاومت در لبنان ، سوریه و عراق : آیا به زودی شاهد حضور داعش ( سربازان گم‌نام آمریکا ) با عنوان دیگری خواهیم بود ؟!
رهانیدن سران داعش از سوی آمریکا و انتقال آنان به افغانستان : آیا شاهد جبهه‌ی تازه‌ای در مرز افغانستن و چین خواهیم بود ؟!
فاجعه‌ی برمه ( میانمار ) : توطئه‌ی عربستان سعودی برای رهایی از فشار شکننده‌ی نبرد یمن ، اشغال‌گری در بحرین ، جنگ داخلی در مناطق شیعه‌نشین ، شکست در محاصره‌ی قطر و شکست در سوریه و عراق و ...
فاجعه‌ی میانمار : پایان اوهام و پندار « جهان اسلام » و « اتحاد اسلامی » .

***

« گفت‌وگو روی میز خاورمیانه » ـ برنامه 242 ـ پسین پنج‌شنبه 23 شهریورماه 1396

فاجعه‌ی برمه : نشان دادکه هیچ کدام از رهبران کشورهای اسلامی ، باور به اسلام ندارند . هیچ کدام حاضر نشدند سفیران خود را از این کشور فراخوانند و سطح روابط را کاهش دهند . در نشست سران کشورهای اسلامی در آستانه ، هیچ اقدامی در این زمینه به عمل نیامد ؟! جمهوری اسلامی در انتظار اقدام آمریکا و غرب .
قتل‌عام مسلمانان در برمه و بی‌عملی جمهوری اسلامی . پس از مرگ سهراب ، گسیل نوشدارو و آن هم به وزن 40 تن ( مورد ادعای مقامات ) .
هنر دولت دوازدهم : تلاس برای حفظ شمار بیکاران ؟!
سفارش رییس جمهور به استان‌داران : شایسته‌سالاری و بهره‌گیری از وجود بانوان و جوانان ؛ کاری که خودش نتوانست و نخواست انجام دهد .
استان‌داران پروازی .
تراز منفی بازرگانی خارجی با وجود میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی ،  به عنوان کالاهای غیر نفتی .
آه و ناله برای اقتصاد غیرنفتی : کنار گذاردن پایه‌ی نفتی اقتصاد کشور نیازمند موعظه و روضه و احضار هیات دولت نیست . با یک « حکم » این کار عملی است .
نسل‌کشی در درون :‌ به دنبال ایستایی رشد جمعیت ، اعلام شد ایران دومین کشور از نظر تصادف‌های رانندگی است . به این امر بیافزایید : افزایش واردات روغن پالم ،‌ برنامه‌ریزی برای تولید و افزایش فرآورده‌های تراریخته .
اقتصاد مقاومتی : « اقدام و عمل » . واردات 176 تن « چسب زخم » در 4 ماهه‌ی اول سال ؟! نمادی از اقتدار جمهوری اسلامی که حتا قادر نیست چسب زخم برای شهروندان تولید کند .

/ 0 نظر / 37 بازدید