پرونده شنیداری نشست 80 و 81 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هشتادم (80) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هشتاد و یکم (81) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

 

« گفت وگو روی میز خاورمیانه » نشست هشتادم (‌80 ) روز پنجشنبه 12 تیرماه 1393 با شرکت گویندگان مستقل و در راستای منافع ملی برگزارشد .
مسعود صفاریا ن :
با اشاره به شرایط و بحران‌های متعدد و مختلف منطقه که تمامی ایران را محاصره کرده اند ، گفت که دانشگاه باید به اطلاعات روز از جمله اطلاعات سیاسی روز دسترسی داشته باشد . در جامعه هایی که احزاب به صورت نهاد ها و سازمان‌های مشخص فیزیکی [‌کالبدی ] و سیاسی ـ فرهنگی و برنامه دار فعال باشند ، دانش‌جو و دانشگاهیان ، علم‌جو و سیاست هم علمی است .
 در جامعه‌هایی که به جای احزاب ، باندها و طایفه ها و رانت خواران و باج‌گیران صحنه سازی و صحنه‌گردانی می‌کنند ، علم و ورزش و هنر و همه‌ی برنامه‌ها ، سیاست زده است .
اینک در عراق و در همه کشورهای منطقه ، مردم تشنه‌ی قانون و زندگی قانونی هستند . دولت « وحدت ملی » دولت کوشندگان در اجرای قانون اساسی است و نه دولت « سازش » جناح های منفک از ملت و قانون اساسی ... کسانی که گوش به فرمان شرکت‌های بین المللی نفتی هستند ، مدافع قانون و ملت ایرن یا عراق و با اقلیم کردستان نیستند .

محمد حیدری :
اکنون بر اساس آن‌چه تاکنون در عراق رخ داده است ، دیگر جای هیچ دودلی نیست که تجزیه عراق با خلق داعش و توافق هایی که با رییس اقلیم کردستان و برخی رییسان قبایل و بازماندگان ارتش بعث شده ، از پیش طراحی گردیده است و مرحله به مرحله در حال اجراست .
ظهور یک روحانی نمای شیعه به نام سید محمود صرخی در عراق ( که سیادت او نیز جعلی است ) برای ایجاد دودستگی میان شیعیان عراق ، هرگونه تردید را در مورد گستردگی این توطئه از میان  بر می‌دارد .
من ، باورمندم و هشدار می‌دهم که ایران به شدت زیر تاثیر این رویدادها قرار دارد و از این رو لازم است مسئولان کشور در نگرش و شیوه‌ی عمل ، تجدید نظر هم‌جانبه نمایند .

هوشنگ طالع :
   داعش ( خلافت اسلامی ) ساخته و پرداخته غرب ( آمریکا ـ ناتو ) ، پول عربستان سعودی ، قطر و ... با کارگزاری حکومت های ترکیه و اسرائیل است . در حقیقت آماج نهایی خالقان « داعش » ایران است .
   فساد سازمان یافته و همه گیر شده است و بالاترین رده‌های دولتی ، توجیه گر فسادگران شده اند .
   هراس عربستان سعودی از هجوم « گونه‌ای از داعش » به این کشور و اجرای تجزیه‌‌‌‌ی آن

در نشست هشتاد ویکم ( 81 )‌در بعد از ظهر روز پنجشنبه 12 تیرماه 1393 ،‌ مباحث نشست هشتادم پی‌گرفته شد و به پرسش و پاسخ ها پرداخت شد .

/ 0 نظر / 32 بازدید