پرونده شنیداری نشست 73 و 74 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هفتاد و سوم (73) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هفتاد و چهارم (74) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


نشست هفتاد و سوم  « گفت وگو روی میز خاورمیانه »‌ بامداد پنج‌شنبه 18 اردیبهشت ماه 1393 با شرکت گویندگان مستقل برگزار شد :
هوشنگ طالع :
   همانندی اقدام اخیر بوکوحرام در نیجیریه با اقدام طالبان در افغانستان در مساله‌ی  انفجار تندیس های بودا که خشم جهانیان را بر انگبخت .
   حمایت کامل دستگاه‌های ارتباط جمعی جمهوری اسلامی از روسیه درمساله‌ی اوکراین بدون گرفتن امتیاز از آن کشور و عدم توجه به هم آهنگی کامل روسیه با غرب در مساله‌ی 1 + 5 .
   سوریه و بیرون رفتن تروریست ها ار شهر حمص ، سرچشمه‌ی جنگ داخلی سوریه .
   مفاد محرمانه‌ی قرارداد « ژنوچای » ؟!
حمیده رضایی :
   بررسی سیاست دولت در خصوص کاهش بهره‌ی بانکی و تاثیر آن بر بازار سرمایه و به ویژه مسکن .
   نقد عدم انسجام سیاست‌های اقتصادی دولت با هدف‌های کلان اقتصادی .
   جایگاه ایران در مناقشه‌ی اوکراین و لزوم توجه به وفاق ملی .
مسعود صفاریان :
   برنامه‌ی درجستجوی مقصر و ریشه‌های فساد و انحرافات ، مربوط به آن است که در برنامه ریزی ها ، مرحله‌ی اول و دوم ( فاز صفر و یک ) حذف شده و یا اگر اجرا می‌شود ،‌ مورد توجه قرار نمی‌گیرد .
پس از این مراحل است که اهداف دقیق تر می‌شود و ضرورت ها و اولویت های اولیه تعیین می‌شود و با توجه به منابع و تنگناهای محلی ، ‌منطقه ای و ملی و هم چنین بین المللی ، اولویت های اجرایی و سیاست گذاری‌ها و سرانجام « مجری » و « برنامه اجرایی » ‌تعیین و تدوین می‌گردد .
   و تنها در شرایط «‌ باند و رانت » ‌است که بدون آزادی احزاب و با دور زدن قانون اساسی ، مجری می‌تواند بگوید عذر می‌خواهم و یا دعوت می‌کند که انتقاد کننده‌ها برنامه بدهند ... و یا سخن‌گوی وزارت امورخارجه در شرایط اجرای جزئیات ، خبر می‌دهد که آن چه امضا خواهد شد  « موافقت‌نامه‌ی جامع نهایی » خواهد بود .

در نشست 74  « ‌روی میز خاور میانه » که بعد از ظهر 18 اردیبهشت ماه 1393 برگزار شد ،‌ به پرسش‌ها پاسخ داده شد و در باره شعار «‌کوچک زیباست »‌و «‌بزرگ زیباست »‌و احزاب  مسئول و برنامه دار تنها چاره مقابله با هرج و مرج است و ... گفت وگو شد .

/ 0 نظر / 32 بازدید