پرونده شنیداری نشست 86 و 87 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هشتاد وششم (86) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هشتاد و هفتم (87) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


«گفتگو روی میز خاورمیانه» نشست 86ام در تاریخ پنجشنبه 23 امردادماه 1393 به شرح زیر برگزار شد:


مسعود صفاریان:
اقتصاد مختلط بدون برنامه متعادل، بدون رعایت قانون و به‌ویژه قانون اساسی با ضریب عدم شفافیت بسیار بالا و بدون استانداردهای تولید و توزیع و مصرف و... اقتصاد فاسدی استکه فساد آن مخلوطی از فساد زندگی کمونیستی ساقط شده است و زندگی نولیبرالهای بی‌قانون است.
داعش تشکل شناوری است که مطابق اقرارهای خانم کلینتون با هدف حفظ و گسترش منافع و مطامع آمریکا و ورود و حضور آن در منطقه روزبه روز فعالتر می‌شود.
گیرایی و مثبت بودن پیام مرجعیت دینی «آیت الله عظمی سیستانی» به روش او در دفاع از علقه های میهنی مردم مربوط میشود.
بی مسئولیتی سازمان یافته مسئولین، بی مسئولیتی در میان مردم طوری رواج می‌دهد که نسبت به سرنوشت وطنشان بی تفاوت می‌شوند.

 

محمد حیدری
هر روز یک کانون بحران جدید در منطقه خلق می‌شود و یا در حال خلق شدن است. جنگ گسترده، پر کشتار و ویرانگر اسرائیل علیه غزه از یک سو و اقدامات کاملا برنامه ریزی شده داعش موجب شده که توجه دیده‌بانان و تحلیل‌گران منطقه از ماهیت این کانون‌های جدید بحران منحرف شود. مثلا قضایای داعش و کردستان ویژگی‌هایی دارد که ندیده‌ام کسی به آن توجه در خور نشان دهد. یا پیامدهای انتخاب به ریاست جمهوری ترکیه، تغییر نخست وزیری عراق، بلاتکلیفی انتخابات افغانستان و... را آن چنانکه درخور است، مورد توجه و اریابی قرار دهند.


دکتر هوشنگ طالع:
برای برون رفت از بن‌بست باید به مردم توسل شد و از آن‌ها خواست که درباره‌ی مسایل مهم کشور و اداره‌ی کشور نظر دهند. همه‌پرسی با توجه به این گفت‌وگو با آمریکا بی‌فایده است، باید پرونده‌ی ایران را به آژانس برگرداند
مسایل جاری مانند روغن پالم، چای، مبارزه با فساد (البته در شعار)، دلالیل سقوط هواپیما که 8 ماه دیگر اعلام خواهد شد مانند دلایل سقوط هاپیماهای پیشین که هرگز اعلام نشد، واردات کفن و سنگ گور از خارج و...

***

«گفتگو روی میز خاورمیانه» نشست 87ام در بعدازظهرپنجشنبه 23 امردادماه 1393 در ادامه مباحث جلسه قبلی و با پرسش و پاسخ برگزار شد.

/ 0 نظر / 32 بازدید