پرونده شنیداری نشست 84 و 85 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هشتاد وچهارم (84) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هشتاد و پنجم (85) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.


«گفتگو روی میز خاورمیانه» نشست 84ام در تاریخ پنجشنبه 9 امردادماه 1393 به شرح زیر برگزار شد:


مسعود صفاریان:
تنهایی غزه تنهایی قانون و عدالت و حقوق بشر در منطقه و جهان ماست که هرگروه و دسته‌ای با اعمال قدرتش اقرار می‌کند که به جای جامعه بشری به جنگل بی‌قانونی پایبند است و رژیم صهیونیستی هم حاصل همین اوضاع است
در ایران فرزند آیت الله شهید رئیس شورای انقلاب در دفاع از اصول قانون اساسی و به زعم او 32 و 36 و 37، با ما همدردی می‌کند.
شهردار بهره‌وری سازمانهای عقیدتی و تربیتی و فرهنگی را آنقدر پایین می‌بیند که مدعی می‌شود برای ارتقاء بهره‌وری به تفکیک جنسیتی متوسل می‌شود و دیوان عدالت اداری هم همین راه حل را بر می‌گزیند
مردم همه جا می‌خواهند در زادگاه خودشان با آرامش زندگی کنند و با دیگر نقاط جهان امکاناتشان را مبادله کنند و رفت و آمد داشته باشند، فقدان بهره‌مندی آنها از امکانات برابر، گونه‌ای استقبال از جنگل بی‌قانون است.


محمد حیدری:
افشاگری گسترده اندیشمندان، فرهیختگان و تحلیل‌گران نا وابسته و آزادی‌خواه راستین در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌های مستقل در مورد جنایات داعش و دیگر گرو‌های تروریستی دست‌ساز غرب، و نیز هدف از خلق این گروه‌های دهشت افکن و خونریز، افکار عمومی جهان را با سرعت به زبان برنامه‌های ناتو و آمریکا در آفریقا و خاورمیانه تغییر داده بود و اگر این روند ادامه می‌یافت ته مانده اعتبار کشورهای مدعی دفاع از مردم سالاری و حقوق بشر از بین می‌رفت. برای انحراف افکار عمومی؛ غرب برنامه حمله وحشیانه اسرائیل به غزه را به اجرا گذاشت. اگر رویدادهای قبل از حمله وحشیانه اسرائیل به غزه و کشتارهای بی‌سابقه مردم آن را بررسی کنید، می‌بینید هیچ بهانه و دلیلی برای توجیه شروع این جنگ وجود ندارد.
این حادثه باید به ما بیاموزد از این جنگ‌های مقطعی، دست‌ساز و برنامه‌ریزی شده فریب نخوریم و توجهمان از برنامه‌های کلان غرب برای گسترش بی‌ثباتی در منطقه، و از جمله ایران، منحرف نشود. ما باید همواره توجه خود را به هدف‌های اصلی معطوف کرده و از بافته‌های خویش برای آگاه‌سازی مردم استفاده کنیم.


دکتر هوشنگ طالع:
عدم بهبود اقتصادی کشور، تنها و تنها بر اثر غارت و چپاول ثروت ملی بوسیلهٔ خودی هاست
با عدم واردات خودرو، می‌توانستیم دست‌کم 1000 واحد تولیدی در کشور ایجاد کنیم.
نشانه گرفتن نسل و نژاد ایرانی
ترکیه به دستور غرب (آمریکا - ناتو) مسلمان‌تر می‌شود


«گفتگو روی میز خاورمیانه» نشست 85ام در بعدازظهرپنجشنبه 9 امردادماه 1393 در ادامه مباحث جلسه قبلی و با پرسش و پاسخ برگزار شد.

/ 0 نظر / 32 بازدید