پرونده شنیداری نشست 109 و 110 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) صد و نهم (109) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) صد و دهم (110) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

 

«گفتگو روی میز خاورمیانه» نشست 109ام در تاریخ پنجشنبه 25 دی‌ماه 1393 به شرح زیر برگزار شد:


مسعود صفاریان:
همراه همدردی و محکومیت کشتار در فرانسه، گفتنی است که شارلی ظرافت کاریکاتور را درک نمی‌کند قدرت تحلیل و تعلیل وقایع روز را ندارد، تمایل به آگاه کردن مردمی را که نمی‌دانند ندارد. شارلی تفاوت تکنولوژی و تکنومیلیتاریسم را و موقعیت اخلاق در تکنولوژی را نمی‌بیند. شارلی از تروریست‌ها، از امپریالیستها و فاشیستها و صهیونیست‌ها می‌ترسد و با تمسخر دیگران سطحی نگری خود را بر ملا می‌کند و با رفتار واکنشی و هیجانی قلم نگاره‌های افسرده و تهی از هنر در اسارت پوپولیسم خود را، به زورگویان و غارت‌گران جنگ افروز اسلحه پرست پایمال کننده حقوق بشر، هدیه می‌دهد تا بگذارند که او سترون و بی‌هنر در تمسخر خود غوطه بخورد.محمد حیدری:
رویداد ترور کارکنان مجله شارلی ابدو گروگان گیری از هر زاویه که نگریسته شود، محکوم است. اما پیامدهای آن ایجاب می‌کند زوایای پنهان این حادثه که برخی از کارشناسان ژرف‌نگر آن را یازده سپتامبر فرانسه نام نهاده‌اند. مورد بررسی قرار گیرد.
شارلی ابدو یک نشریه طنز کم تیراژ وابسته به منهی الیه طیف چپ فرانسه است. چگونه می‌شود که پس از این حادثه، یک موسسه غول آسای وابسته به منتهی راست فرانسه (فیگارو) هیأت تحریه آن را در خود جا دهد و امکاناتی فراهم آورد که این نشریه بتواند در شمارگان 5 میلیون نسخه منتشر شود؟
اگر به نقش رسانه‌هایی نظیر یورونیوز در پوشش خبری این رویداد می‌بینیم آنان که رویدادهای پاریس را 11 سپتامبر نام نهاده‌اند، چندان بیراه نرفته‌اند.دکتر هوشنگ طالع:
مرحله‌ی دوم نبرد صلیبی نوین
مساله‌ی داعش دوویلپن نخست وزیر فرانسه
آرمان ما سانتریفوژ
مجنون کناربسفر (کابینه‌ی ایران و ترکیه)
دارنده‌ی کلید طلایی
هواخواهان ایران در بحرین
اقتصاد مقاومتی و مناطق آزاد: قاچاقگاه‌ها گسترش می یابند
سقوط بهای نفت و نقش دولت یازدهم در این باره

 

***

«گفتگو روی میز خاورمیانه» نشست 110ام در تاریخ پنجشنبه 25 دی‌ماه 1393 بعدازظهر برگزار شد. در این نشست مسائل مذاکرات هسته‌ای و کاهش قیمت نفت و ... مورد بررسی قرار گرفت.

/ 0 نظر / 38 بازدید