پرونده شنیداری نشست 77 و 78 گفتگو روی میز خاورمیانه

به‌نام خداوند جان و خرد

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هفتاد وهفتم (77) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

پرونده شنیداری (فایل صوتی) هفتاد و هشتم (78) نشست گفتگو روی میز خاورمیانه را از اینجا دریافت کنید.

« گفت وگو روی میز خاور میانه » نشست هفتاد و هفتم ، صبح روز پنج‌شنبه پانزدهم خردادماه 1393 بر گزار شد .
 
مسعود صفاریان:  انتخابات مصر، سوریه، پارلمان اروپا و اوکراین و موضع گیری‌های متفاوت و چندگانه‌ی قدرت‌های بین‌المللی و سازمان‌های بین‌المللی در باره‌ی این انتخابات و چهره‌های معینی از این قدرت‌ها و تحلیل‌گران رسانه‌ها و آن‌چه به آن « جامعه جهانی »‌ می‌گویند.

محمد حیدری : همزمان با اعلام این مطلب از سوی آقای اوباما مبنی بر این که دوران ماجراجویی نظامی آمریکا به پایان رسیده است، ما شاهد رشد فزاینده‌ی « راست افراطی »‌ ( یا همان فاشیسم ) ‌در اروپا و نیز هند با 2/1 میلیارد جمعیت هستیم . این رشد زنگ خطری برای بسیاری از کشورهاست و موجب گسترش تنش میان غرب از یک سو و روسیه و چین از دیگر سو می‌گردد .
از سویی ، آغاز فروش مستقیم نفت از سوی حکومت اقلیم کردستان عراق به ترکیه و نیز گسترش عملیات نظامی داعش در جنوب و جنوب غربی عراق می‌تواند در راستای متزلزل شدن دولت مرکزی عراق و لاجرم امنیت بخش‌هایی از جنوب و جنوب غربی ایران تاثیر منفی بگذارد. از این رو بایسته است این تحولات با دقت پی‌گیری و واکاوی شود .

هوشنگ طالع :
* پایان اسلام سیاسی در خاورمیانه عربی و به زودی در ترکیه  . سخنان آقای روحانی که با شلاق نمی‌توان مردم را به بهشت برد ، افزون بر مردم فریبی ، می‌توان در همین راستا ارزیابی کرد .
* جنگ سرد و نیمه گرم ، شدت بیش‌تر می‌گیرد . در برابر محور آمریکا ـ اروپا ـ ژاپن ، ‌محور چین ـ روسیه ـ قزاقستان ـ بلاروس شکل گرفته است .
* ان پی تی و غفلت های چندگانه‌ی جمهوری اسلامی

***

«‌‌گفت‌ وگو روی میز خاور میانه»‌ نشست هفتاد و هشتم، بعد از ظهر روز پنج‌شنبه پانزدهم خردادماه 1393
مسعود صفاریان : میزان رشد اقتصادی ما از طریق توقف فعالیت های هسته‌ای تا سطح دل‌خواه 1 + 5 به نحوی است که از راه تداوم تحریم ها کنترل می‌شود .
خانم رضایی :‌ هیات‌های ترکیه‌ای که خواستار سرمایه‌گذاری در پتروشیمی هستند ، در حالی که ترکیه هیچ تجربه‌ای در زمینه‌ی صنایع پتروشیمی ندارد و می‌خواهد به صنایع پتروشیمی ما چنگ بیاندازد .
در پایان به پرسش‌‌های مطرح شده ، پاسخ داده شد .

/ 0 نظر / 8 بازدید